• تبریز، خیابان امام، ورودی زعفرانیه
  • تلفن تماس :  0413112
  • هفت روز هفته /   شبانه روزی
    ما را در اینستاگرام دنبال کنید
  • / English 🌐

واحد توسعه تحقیقات بالینی

واحد توسعه تحقیقات بالینی

معرفی واحد:

واحد توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان ولیعصر تبریز در اسفند ماه سال 1399 با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان شرقی تاسیس گردید.

از آنجاییکه بیمارستان ولیعصر تبریز یکی از مجهزترین  و بزرگترین بیمارستان های سطح استان می باشد، لذا واحد توسعه تحقیقات بالینی این بیمارستان با هدف بالا بردن دانش روش شناسی و طراحی مطالعات محققان راه اندازی شده تا به ایشان در به نتیجه رساندن تحقیقات و انتشار یافته ها کمک کند.

این واحد طرح های تحقیقاتی بالینی را در راستای افزایش کیفیت درمان ، مراقبت های بهداشتی و سیاست گزاری مرتبط با نیاز های مردم استان آذربایجان شرقی می باشد را دراین مرکز مطرح کرده تا با کمک محققان واحد و حمایت های به نتیجه برساند تا در نهایت با حضور فعالانه و مشارکت در رونق گرفتن واحد توسعه تحقیقات بالینی خواهد توانست ضمن نهادینه کردن پژوهش در فعالیت های علمی و آموزشی خود، در جهت ارتقا کمی و کیفی پژوهش در بیمارستان و در سطح دانشگاه نیز قدم های موثری بردارند.

رسالت مرکز:

انجام تحقیقات بالینی از ارکان توسعه علم پزشکی  و مداوای بیمارن است. طراحی و اجرای تحقیقات بالینی دارای اصول اخلاقی و علمی بسیاری است  … می کند. انجام آن تحت شرایط دقیق و کنترل شده ای انجام شود. لذا این واحد راه اندازی شد تا بتواند طراحی ، نظارت بر ارتقا کیفیت  تحقیقات بالینی و تصمیم گیری مبتنی بر نتایج تحقیقات را به انجام برساند.

این واحد ماموریت خود را از طریق توانمند سازی اعضای هیئت علمی ، تدوین مقررات و آئین نامه های تحقیقات بالینی ، نظارت بر رعایت استاندارد های اخلاقی ، علمی ، طراحی موضوعات به سوالاتی برای بررسی تحقیق ، آماده سازیامکانات تحقیقات بالینی در بیمارستان برای اجرای ایده های محققان پشتیبانی همه جانبه از محققان بالینی ، مدیریت دانش در واحد توسعه تحقیقات بالینی و در نهایت تصمیم گیری دقیق مبتنی بر نتایج را به انجام می رساند.

فعالیت های مرکز

طرح های تحقیقاتی                                              همایش ها و کنگره ها

پایان نامه ها و مقالات                                          تفاهم نامه ها و صورتجلسات

کارگاه ها                                                             Covid-19

امکانات و خدمات

مجلات و نشریات                                             بانک های اطلاعاتی پژوهشی

فرم ها و فرآیند ها                                            مطالب آموزشی

خدمات واحد و مشاوره                                     گزارش موارد خاص

 

سامانه ها

کتابخانه دیجیتال                                            سامانه پژوهان

سامانه منبع یاب                                           سامانه مشابهت یاب

سامانه علم سنجی                                         سامانه نوپا