04 اسفند، 1397

امروز

ساعات کار بیمارستان

هفت روز هفته / شبانه روزی

دپارتمان فیزیوتراپی

دپارتمان فیزیوتراپی واقع در طبقه 1ـ و شامل واحد فیریوتراپی خانم ها وآقایان و كلینیك درد می باشد. 

بخش فیزیوتراپی به بیماران بستری در بیمارستان و نیز بیماران سرپایی شامل موارد مبتلا به مشكلات ارتوپدی، ضایعات عضلانی اسكلتی، ضایعات نخاعی، كودكان مبتلا به C.P و افراد دچارسكته مغزی خدمات متنوعی ارائه می دهد. برای هر بیمار، حداقل10 جلسه فیزیوتراپی انجام میشود. بیماران پیش از مراجعه به جراح یا متخصص ارتوپدی یا جراح مغز و اعصاب و یا طب توانبخشی به بخش سرپایی فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند. 

بیماران بستری شامل بیماران جراحی قلب هستند كه پس ازجراحی قلب باز(CABG) ، برای انجام فاز اول Cardiac Rehabilitation به CHEST PT برای خروج ترشحات، برای پیشگیری از Frozon shoulder (خشكی ودردشانه ها) به فیزیوتراپی و حركت درمانی و ماساژ اندامهای فوقانی و گاهی برای كاهش ادم و تورم وكمك به بهبود راه رفتن به فیزیوتراپی اندامهای تحتانی نیاز پیدا میكنند. در بخشهایی مانند جراحی عمومی و جراحی زنان و بخشهای قلب و بخش های ویژه مانند CCU,SICU,OH ICU نیز فیزیوتراپی انجام می گیرد. به عنوان مثال در بیمارانی كه متصل به دستگاه و نتیلاتورهستند فیزیوتراپی به شكل تنفسی و 4 اندام انجام می گیرد. 

دستگاه الكتروتراپی 787(PHYACTION)، دستگاه U.S Therapy-Phyaction 190، فیاكشن گایدنس (Phyeaction Guidanese)، دستگاه دیاترمی، دستگاه cpm زانو، cpm دست وشانه، دوچرخه ثابت Technocym، وان پارافین، دستگاه كرایوتراپی، دستگاه لیفتر بیمار، دستگاه Arm Ergometry، سیستم هیدروكلاتور (هات پك)، دستگاه های الكتروتراپی پرتابل به شكل تنس دو كاناله، ویبراتورهای ((Gymna Biocomfort، سیستم كشش مدل (Gymna Autotrac)، چراغ درمانی مادون قرمز، چراغ درمانی ماورای بنفش و دستگاه لیزر كم توان از جمله امکانات این بخش است.

...

رئیس دپارتمان

دکتر علیرضا رحیمی ممقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی - فلوشیپ درد

مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تبریز و عضو هیئت مدیره بیمارستان بین المللی ولیعصر تبریز

بالا