27 خرداد، 1398

امروز

ساعات کار بیمارستان

هفت روز هفته / شبانه روزی

دپارتمان انکولوژی

بخش DAY CARE (مراقبت های روزانه ) بیماران با ارجحیت بیماران شیمی درمانی Oncology مورد بهره برداری قرار میگیرد.کلیه بیمارانی که در این واحد به صورت روزانه بستری می گردند توسط پرستاران کار ازموده وتحت نظر پزشک متخصص انکولوژی شیمی درمانی می شوند . 

 انجام مراقبت های پس از شیمی درمانی در صورت صلاحدید در بخشهای بستری انجام می گیرد.کلیه خدمات مورد نیاز تحت درمان انکولوژدی توسط بیمارستان با هماهنگی واحد های مربوطه انجام می گیرد. همو دیالیز این بخش با 18 تخت فعال ودستگاهای دیالیز از نوع FRESENIUS4008_S ومانیتورینگ کامل حین انجام خدمات درمانی تحت نظر استادان محترم نفرولوژی ویک پرستار با تجربه در امر خدمات لازم را به مدد جویان ارايه می کند. فعالیت های این بخش را می توان در سم زدایی وگرفتن مایعات اضافی بدن جهت جلوگیری از افزایش سموم CRF(مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه )وARF(نارسایی حاد کلیه )خلاصه کرد.در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی این بیماران توسط پزشک خود به مشاورین پزشکی فوق تخصصی بیمارستان ارجاع می شوند. 

سرطان‌شناسی یا آنکولوژی (به انگلیسی: Oncology) از واژهٔ کهن یونانی آنکوس (ὄγκος) به معنی توده، حجم یا تومور و پسوند لوژی (λογία) به معنی مطالعه می‌باشد. این علم شاخه‌ای از رشتهٔ پزشکی می‌باشد که در مورد تومورها و سرطان مطالعه می‌کند. یک پزشک حرفه‌ای که در این رشته مطالعه می‌کند، آنکولوژیست نامیده می‌شود. 

آنکولوژی با موارد زیر سر و کار دارد:

 تشخیص هر نوع سرطان در یک شخص با اندازه گیری تومور مارکرها ، نمونه برداری و تصویربرداریهای مختلف و اسکن رادیوایزوتوپ معالجه (شامل عمل جراحی، شیمی درمانی، رادیو درمانی و هرگونه اقدام پزشکی دیگر) پیگیری وضعیت بیمار سرطانی بعد از مداوا (معاینه ، آزمایش ، اسکن و تصویربرداری) با افتتاح این بخش در بیمارستان بین المللی تبریز، بیماران مبتلا به بیماریهای خون و مغز استخوان و نیز بیماران مبتلا به تومورهای مختلف كه نیازمند به اقداماتی نظیر شیمی درمانی هستند، مورد بررسی قرار می گیرند.

...

رئیس دپارتمان

دکتر بهنام نصیری مطلق

متخصص خون و انکولوژی

رئیس دپارتمان خون و انکولوژی بیمارستان بین المللی ولیعصر تبریز

بالا